🏁 Dąbski KS – Podgórze Kraków – 4:2 (3:1)
    Raczyński ⚽️
    Jakubiec ⚽️
    👤 Tymoszuk – Jobczyk (57. Kozak), Cebula, Kwaśniewski, Spruch (46. Fałowski) – Jakubiec, Ciesielski, Świder, Cynk – Raczyński, Ogonek (83. Bogdanowicz)
    rezerwowi: Urbaniak, Wójcik, Małysza
    Inauguracja sezonu 2021/22 przebiegła udanie dla podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Szybko zdobyta bramka przez Raczyńskiego (podanie Jakubca) ustawiła mecz. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednej bramce i raz po raz groźnie atakowali, głównie za sprawą znakomicie tego dnia dysponowanych Ciesielskiego i Jakubca.
    Na 2:0 podwyższył z rzutu wolnego wspomniany Ciesielski. Bramka ta nieco uśpiła gospodarzy, gdyż dopuścili przyjezdnych do zdobycia kontaktowego gola. Lider Dąbskiego ponownie wziął sprawy w swoje ręce, a w zasadzie nogi i wyprowadził swoją drużynę ponownie na 2-bramkową przewagę. Przewaga powinna być znacznie bardziej okazała, gdyż co najmniej 3 doskonałych sytuacji nie wykorzystali piłkarze grający tego dnia w czerwonych koszulkach.
    Po przerwie Podgórze zaatakowało z większym animuszem i kilkukrotnie było gorąco w polu karnym miejscowych, którzy nie są jeszcze ze sobą zgrani, gdyż drużyna Dąbskiego jest zmieniona niemal w połowie, w porównaniu do poprzedniego sezonu.
    Nerwowo zrobiło się w okolicach 60. minuty, kiedy goście zdobyli druga bramkę po sprytnym strzale Więcławka w długi róg. Odpowiedź Dąbskiego była niemal natychmiastowa, kiedy to debiutujący Fałowski dośrodkował idealnie na głowę Jakubca, a ten zwieńczył swój świetny występ efektownym golem.
    Gości nie było już stać na więcej w tym dniu, a gospodarze niemiłosiernie marnowali kolejne doskonałe okazje bramkowe i ostatecznie mecz zakończył się skromnym 2-bramkowym zwycięstwem.